У Вінниці поліція організувала масштабні тактико-спеціальні навчання

Публічна безпека та порядок

14 липня  у відпрацюваннях тактики спільних дій з питань забезпечення правопорядку під час проведення спортивних масових заходів взяли участь близько 500 учасників, зокрема, поліцейські, військовослужбовці Національної гвардії України, рятувальники, представники комунальних служб та екстреної медичної служби.


Під час навчань був присутній голова Вінницької облдержадміністрації Сергій Борзов.

В ході заходу використовувалися сучасні технічні засоби, зокрема безпілотні літальні апарати для фіксації правопорушень. Інформація в онлайн- режимі про хід заходу узагальнювалась в пересувному ситуаційному центрі. 


Навчання передбачали практичне відпрацювання тактики дій щодо забезпечення публічного порядку та безпеки під час проведення футбольного матчу. Учасники відпрацювали зустріч та супровід поліцейськими вболівальників команди-гостей на стадіон, алгоритм дій під час припинення порушення публічного порядку з використанням піротехнічних засобів. 

За словами заступника начальника ГУНП, керівника превентивного блоку поліції Ігоря Волокітенка, головне завдання поліцейських було не допустити розгортання будь-яких протистоянь та попередити порушення правопорядку. На трибунах постійно працювала поліція діалогу, яка спілкувалася з уболівальниками з метою деескалації конфлікту. В подальшому найбільш активні учасники порушень публічної безпеки були  затримані  та спецавтомобілем доставлені до  територіального підрозділу поліції, після чого футбольний матч продовжився. 

Також моделювалися дії правоохоронців по виявленню, знешкодженню потенційно небезпечного предмета. З небезпечного місця евакуювали громадян, обмежили до нього доступ. Огляд місця події провела вибухотехнічна група поліції. Аварійна служба газу відключила подачу газу до труби, яка знаходилася поруч з небезпечним предметом. В подальшому предмет  знешкодили вибухотехніки поліції.


Після цього учасники навчань відпрацювали фінальну надзвичайну ситуацію, пов’язану з вибухом та подальшим загоранням. Внаслідок інциденту  постраждав військовослужбовець Національної гвардії. Потерпілому вчасно надали медичну допомогу. Рятувальники локалізували та загасили пожежу.  Слідчо-оперативна група поліції провела на місці події першочергові слідчі дії та зібрала речові докази, необхідні для подальшого розслідування.

Підсумовуючи результати навчань, начальник ГУНП у Вінницькі області Іван Іщенко зазначив, що усі учасники продемонстрували злагодженість, оперативність та чітку взаємодію, а також вміння ефективно виконувати поставлені завдання для забезпечення безпеки і правопорядку. Такі навчання необхідні, аби застосовувати набуті навики в реальних ситуаціях.

Відділ комунікації поліції

Вінницької області