Поліція викрила вінничанина, який зламував акаунти користувачів та продавав їх на хакерських форумах

Новини

23 квітня співробітники відділу протидії кіберзлочинам у Вінницькій області ДКП Національної поліції спільно зі слідчими Київського відділення поліції припинили злочинну діяльність 20-річного студента одного з вінницьких університетів, який зламував різні акаунти користувачів інтерненту та продавав їх хакерам для подальшого використання у шахрайських схемах.  

Як розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам у Вінницькій області Олександр Ульяненков, 20-річний зловмисник несанкціоновано втручався в роботу автоматизованих електронно-обчислювальних машин за допомогою шкідливого програмного забезпечення, що призводило до зламу аккаунтів інтернет-користувачів та доступу до їхніх персональних даних. В подальшому ці акаунти правопорушник продавав від 200 до 1000 гривень на спеціалізованих хакерських форумах, які потім використовували інтернет-шахраї.


Під час проведення санкціонованого  обшуку у помешканні підозрюваного поліцейські вилучили програмні та технічні засоби, за допомогою яких  правопорушник вчиняв протиправні втручання до електронних систем.  
Слідством розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст. 361 КК України (несанкціановане втручання в роботу електронно-обчислювальних, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку). За такий злочин підозрюваному загрожує до трьох років позбавлення волі з конфіскацією програм.
 

Відділ комунікації поліції
Вінницької області

 

 

Матеріали для ЗМІ

Фото