Поліцейські викрили хакера, який крав паролі до електронних гаманців та платіжних систем громадян

Новини

Слідчі відділення поліції №1 Хмільницького районного відділу поліції спільно з співробітниками кіберполіції задокументували злочинну діяльність 30-річного калинівчанина, який  на хакерських форумах продавав паролі доступу до платіжних систем громадян.


За попередньою інформацією, зловмисник за допомогою спеціального програмного забезпечення  викрадав паролі до облікових записів платіжних систем та електронних гаманців громадян, формував відповідні електронні бази та продавав їх на форумах. База фігуранта налічувала близько 20 тисяч облікових даних потерпілих.


Під час проведення санкціонованого обшуку за місцем проживання чоловіка поліцейські вилучили комп’ютерну техніку та носії інформації, яку направили на проведення відповідних  експертних.
Наразі поліцейські проводять всі необхідні слідчі та процесуальні дії, для встановлення кількості потерпілих та розмір завданої їм шкоди.


Поліцією розслідується кримінальне провадження за ч. 1 ст. 361-2 (несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в комп'ютерах автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації) Кримінального кодексу України. Зловмиснику загрожує до двох років позбавлення волі.
Слідчі дії тривають.


Відділ комунікації поліції
Вінницької області