вул. Театральна, 10, м. Вінниця, 21050, Україна
тел.: +380 43 259 43 03, факс: +380 432 59 41 22
e-mail:
[email protected]

для запитів ЗМІ: [email protected]
запити на отримання публічної інформації: [email protected]
для електронних звернень громадян: [email protected]
21.01.2018
Січень   2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
151617181920
21
22232425262728
293031
дата з:
по:


Головна » Новини » Усі новини

Т.в.о. начальника ГУНП Юрій Педос прозвітував на сесії обласної Ради про результати діяльності поліції (ФОТО)
22.09.2016 | 13:09

Під час 10-ї сесії Вінницької обласної Ради про роботу Головного управління Національної поліції у Вінницькій області від початку року прозвітував т.в.о. начальника ГУНП Юрій Педос.

Керівник поліції області Юрій Педос проінформував депутатський корпус про результати діяльності поліції, хід реформування правоохоронного відомства, існуючі проблеми в сфері безпеки та шляхи їх вирішення :

Описание: Описание: 02

-      Певні позитивні зрушення вже відбулись і головним критерієм оцінки діяльності поліцейського стала довіра населення.

Насамперед, керівництвом Головного управління та територіальних підрозділів поліції вживаються заходи щодо покращення оперативного реагування на всі без винятку повідомлення, які надходять до поліції.

З початку року підрозділами поліції забезпечено реагування на 118 тисяч заяв та повідомлення громадян про скоєні кримінальні правопорушення та інші події, що на 37 % більше минулого року (86532).

Описание: Описание: 03

Зростання кількості звернень громадян до поліції зумовлено перш за все початком роботи 22 лютого цього року патрульної поліції в м. Вінниці та Центру управління нарядами «102», який приймає і реєструє (в електронному вигляді) звернення, розподіляє їх відповідно до компетенції органів та підрозділів поліції, здійснює контроль за своєчасністю прибуття нарядів поліції.

Поки що він приймає дзвінки лише в межах обласного центру та Вінницького району, вже незабаром його можливості будуть розширені на територію всієї області.

Я впевнений, центр «102» забезпечать надійний зв'язок поліції із суспільством, повністю виключить ганебні випадки приховування правопорушень від реєстрації.

Слід відмітити, що при виконанні завдань надзвичайно важливим питанням є кадровий потенціал поліції, удосконалення структури і оптимізація штатної чисельності.

В структурі Головного управління створено сім відділів та 23 відділення поліції.

Описание: Описание: 05

Описание: Описание: 06

Основними завданнями відділень поліції, як базових підрозділів поліції, насамперед є:

Описание: Описание: 07

-                     зосередження уваги дільничних офіцерів поліції на ефективній превенції, з’ясування потреб громадян, передусім тих, які стосуються безпеки та спільне з громадою їх вирішення, право просвітницька діяльність;

-                     робота груп реагування, на які ляже основний тягар по виконанню завдань поліції;

-                     попередження та розслідування найбільш характерних для невеликих населених пунктів нетяжких правопорушень;

-                     виконання інших функцій, пов’язаних із забезпеченням правопорядку на території обслуговування.

Крім того, зменшено кількість функцій відділень поліції, які раніше були малоефективними.

Крім виконання завдань, характерних для базового органу поліції, відділ здійснює функцію щодо розслідування кваліфікованих злочинів, а також організаційно-аналітичного, кадрового, матеріально-технічного забезпечення та контролю за роботою відділень поліції.

Описание: Описание: 08

Завершився процес атестації.

П’ятнадцять відсотків керівного складу Головного управління та територіальних органів поліції та майже три відсотки решти особового складу за рішенням атестаційних комісій вже звільнено з органів поліції.

Ті співробітники поліції, котрі будь-яким чином скомпрометували себе або не в повній мірі усвідомлюють необхідність у зміні світогляду та не сприймають вимог сьогодення, були звільнені ще до початку проведення атестації.

Зокрема, в поточному році звільнено 389 поліцейських, в тому числі за негативними підставами 44 працівники.

Описание: Описание: 09

Описание: C:\Users\ANNA\Desktop\сесія облради\010.jpg

Тому, реформа, яка започаткована Міністерством внутрішніх справ, центральним органом управління поліцією втілюється в життя, що значно підвищить довіру до поліцейського.

Без докорінної зміни ставлення громадян до поліцейських, безумовно, не можна здійснити якісні зміни в профілактиці та боротьбі зі злочинністю. Тому, активна підтримка суспільства вкрай необхідна.

Безумовно, зміни в структурі Головного управління, територіальних органів поліції, утворення міжрегіональних підрозділів захисту економіки, боротьби з незаконним обігом наркотиків та кіберзлочинністю, кадрові зміни та об’єктивні чинники соцiально-економiчного і нормативно-правового характеру не могли не відобразитися на хаpактеpистицi криміногенної ситуацiї, яка склалась на теpитоpiї областi.

Запевняю, що криміногенна ситуація в регіоні перебуває під контролем.

З початку року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено інформацію про вчинення близько 20 тисяч кримінальних правопорушень.

Описание: Описание: 011

Після прийняття процесуальних рішень щодо закриття кримінальних проваджень на обліку залишилось майже 14 тисяч, що на 21% більше, ніж у попередньому році (11383), із них по 4 тисячам особам, які їх вчинили, повідомлено про підозру, що становить 27%, по державі 21%.

Описание: Описание: 012

Майже на 600 зросла кількість тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень. (з 3442 до 4280)

Із загальної кількості зареєстрованих кримінальних правопорушень близько 62 % складають злочини майнової спрямованості, третина з яких відноситься до категорії тяжких та особливо тяжких, 24% з яких розкрито.

Водночас зменшилася кількість умисних вбивств (з 29 до 21) та тяжких тілесних ушкоджень зі смертю потерпілої особи (з 21 до 16).

Гострою проблемою залишається вчинення крадіжок з квартир, в поточному році їх зареєстровано майже 500 (м.р.597), з яких близько 100 (19 %, м.р. 38 %.) розкрито.

Останній із прикладів затримання міжрегіональної групи квартирних крадіїв - двох осіб, вихідців з кавказького регіону, які прибули до Вінницької області з метою вчинення злочинів.

Крадії проникали в помешкання громадян за допомогою, так званих відмичок, діяли надзвичайно професійно та організовано.

Завдяки професійним діям поліцейських під час чергової спроби квартирної крадіжки в м. Вінниці були затримані.

На сьогодні вилучено речові докази щодо причетності вказаних осіб до восьми крадіжок з помешкань громадян лише в обласному центрі.

Кілька днів тому працівниками поліції м. Вінниці знову затримано групу вихідців з кавказького регіону, які вже дали зізнавальні покази та обґрунтовано підозрюються у вчиненні ряду крадіжок з квартир.

З приводу незаконного обігу зброї в регіоні.

З початку року з незаконного обігу вилучено 25 пістолетів; 6 обрізів мисливських рушниць, 8 карабінів та гвинтівок, 6 одиниць саморобної зброї, більше 5 тисяч набоїв різного калібру; 50 одиниць холодної зброї, близько 5 кілограмів вибухових речовин, а також 27 гранат, 49 саморобних вибухових пристроїв та 22 інших боєприпасів.

Описание: Описание: 015

По всім кримінальним провадженням особи встановлені, частину з яких вже спрямовано до суду.

Наведу декілька прикладів:

В березні 2016 року в м. Козятин поліцейські вилучили арсенал зброї та боєприпасів: пістолет "Макарова", автомат з глушником, дві бойових гранати з запалами, саморобний вибуховий пристрій, більше п’яти сотень патронів різного калібру та дві спортивні шапки з прорізами для очей.

В лютому 2016 року поліцейські вилучили арсенал боєприпасів в помешканні жителя Іллінців. 30-річний чоловік зберігав в домогосподарстві гранати, патрони, саморобні вибухові пристрої, димові шашки та наркотичні засоби. Затриманий сам виробляв вибухові пристрої.

Не можу не сказати про трагедію, яка сталася 19 вересня в селі Тягун Іллінецького району.

Двоє неповнолітніх, знайшовши на полі за селом артилерійський снаряд часів Другої світової війни, намагалися його розібрати.

В результаті вибуху 8-річний хлопчик від отриманих травм загинув на місці події, його 9-річного товариша госпіталізували з важкими пораненнями до реанімаційного відділення районної лікарні.

Поліція звертається до органів влади, місцевого самоврядування, виховних навчальних закладів, батьків, щоб проводили з дітьми роз’яснювальні бесіди про небезпеку, яку несуть підозрілі предмети, знайдені на вулиці, у лісі чи у полі, щоб в подальшому запобігти таким трагедіям.

В поточному році підрозділами поліції розкрито ряд зухвалих і жорстоких злочинів.

Для прикладу:

16 квітня цього року в м. Ладижині були зґвалтовані та вбиті двоє місцевих мешканок, що викликало значний суспільний резонанс.

Завдяки професійним діям працівників поліції був затриманий раніше судимий громадянин, уродженець Одеської області, який відбував десятирічне покарання в Піщанській виправній колонії за вчинення вбивства та 13 квітня цього року був звільнений з місць позбавлення волі по «закону Савченко».

Затриманий розповів, що у нічний час, зустрівши на вулиці м.Ладижин молоду дівчину, застосувавши до неї фізичну силу, поблизу приміщення лікарні зґвалтував її та задушив.

Продовжуючи свій злочинний намір, біля території дачного масиву він почав приставати ще до однієї молодої дівчини, випадкової перехожої, яка в ранішній час прямувала на роботу.

Із застосуванням фізичної сили зґвалтував її та металевим прутом наніс численні тілесні ушкодження, несумісні з життям.

Кримінальне провадження передано до суду.

В червні поліція затримала підозрюваного у вбивстві 25-річної вчительки, жительки Барcького району.

Тіло потерпілої з ознаками насильницької смерті виявив її батько ранком 1 червня.

Над розкриттям даного злочину майже тиждень працювала посилена слідчо-оперативна група. Перевіряли усі контакти загиблої, опитували її друзів, знайомих, колег, місцевих жителів.

Підозри поліцейських щодо особи, причетної до даного злочину, впали на 33-річного місцевого держслужбовця, який перестрів потерпілу у безлюдному місці, коли вона пізно ввечері поверталась додому.

Дівчина відмовила незнайомцю, який почав наполягати на інтимних стосунках. Вона намагалась втекти від нього та чинила опір. Тоді зловмисник застосував силу та задушив свою жертву.

Чоловік свою причетність до вбивства дівчини заперечував. Надавав поліцейським суперечливі покази та алібі, які в ході перевірки не підтверджувались.

Отримані докази в ході слідства та результати комплексних експертиз змусили його зізнатися у вчиненому.

Затриманому оголошено про підозру у скоєнні вбивства.

В липні працівниками поліції розкрито ще одне резонансне подвійне вбивство в Жмеринці, скоєне раніше судимим жителем Хмельницької області.

Під час розпиття спиртних напоїв та раптово виниклої суперечки підозрюваний наніс смертельні тілесні ушкодження чоловікові та з метою приховування вбивства, позбавив життя жінки, яка стала свідком скоєння особливо тяжкого злочину.

Крім цього, доведено його причетність до скоєння ряду крадіжок та шахрайств на території області.

Обвинувачений, який позбавив життя двох людей, чекає вироку суду в слідчому ізоляторі.

Працівниками поліції в ході проведення ряду оперативних заходів по кримінальних провадженнях за фактами розбійних нападів на помешкання громадян та крадіжок особистого майна в Тиврівському, Барському, Немирівському районах були затримані дві злочинні групи, до складу однієї з них входили жителі сусідньої Одеської області.

Знеструмлюючи будинок, злочинці розбивали вікно, проникали до помешкання потерпілих, де з застосуванням фізичної сили вимагали віддати гроші та інші коштовні речі.

Ще приклад:

Вінницькі поліцейські затримали банду злодіїв, які на вісім мільйонів гривень скоїли крадіжку з ювелірного магазину в м. Немирові.

Усього затримані скоїли більше десяти крадіжок з ювелірок в трьох регіонах держави.

Спосіб скоєння крадіжки був унікальний.

Пара крадіїв, чоловік і жінка, приходила на місце майбутнього злочину на початку робочого дня або під закриття магазину, щоб побачити, де стоїть сейф.

Щоб проникнути в приміщення, крадії витягли серцевину замка у вхідних дверях, потім поставили свою серцевину і зачинилися з середини. Звісно, спрацювала сигналізація, та коли на місце приїхала поліція охорони, то слідів зламу не знайшла.

У складі банди працювали, крім названої вище пари, ще двоє чоловіків.

Вирахували злодіїв і розробили оперативну комбінацію для їх затримання вінницькі поліцейські.

Нібито для попередження про небезпеку на дорозі, вони зупинили автомобіль, в якому перебували крадії, та одягнули на них кайданки.

Можна було б привести ряд інших прикладів професійних дій поліцейських.

Припинено діяльність 2-х організованих злочинних угруповань, кримінальні провадження по яких направлено до суду.

1. Працівниками поліції викрито діяльність та в м. Києві затримано учасників організованого злочинного угруповання у складі трьох осіб, які впродовж 2015 року, шахрайським шляхом, під приводом звільнення близьких родичів потерпілих з ОВС, заволодівали грошовими коштами та дорогоцінними металами жителів м. Вінниці.

В ході документування злочинної діяльності членів зазначеного угруповання встановлено їх причетність до вчинення 23 кримінальних правопорушень, під час скоєння яких останні заволоділи майже мільйоном гривень та виробами з дорогоцінних металів..

2. Ще одне кримінальне провадження відносно злочинної групи з ознаками організованості у складі трьох раніше судимих, не працюючих, які в жовтні місяці минулого року з метою скоєння злочину прибули до м. Вінниці, де здійснили напад на водія служби таксі «Форсаж», якого зв’язали та відвезли до лісу в районі с.Сальник Калинівського району, заподіявши йому тілесні ушкодження, мотузкою задушили, прикидавши тіло потерпілого гіллям. Заволодівши автомобілем «Ауді-100», що належав потерпілому в м. Іллінці реалізували транспортний засіб місцевому жителю.

В ході розслідування кримінального провадження, встановлена причетність учасників зазначеної злочинної групи до 35 крадіжок з автомобілів на території м. Вінниці та області.

Поліцейськими спільно з працівниками прокуратури проведено майже 60 обшуків, в ході яких вилучено понад дві тисячі одиниць грального обладнання та майже 80 тисяч гривень.

Припинено діяльність п’ятнадцяти закладів грального бізнесу в області.

По одній з таких справ організатора грального бізнесу заарештовано та кримінальне провадження вже у вересні буде спрямовано до суду.

Крім цього, працівниками поліції спільно з працівниками прокуратури відпрацьовано прикордонну територію обслуговування Могилів-Подільського відділу поліції, де припинено діяльність 3 підпільних цехів по виготовленню фальсифікованої алкогольної продукції відомих світових брендів.

Працівниками поліції проведено 25 обшуків, за результатами яких вилучено:

Ø            готової алкогольної продукції в кількості 17 тисяч літрів:

Ø            сировини для виготовлення фальсифікату:

-                                                      спирту в кількості більше 600 літрів;

-                                                      спиртової суміші 2 тисячі літрів;

-                                                      готової тари для виготовлення алкогольної продукції на 900 літрів;

-                                                      сім з половиною тисяч тетрапаків на двадцять дві з половиною тисячі літрів;

-                                                      71 ящик з тарою для розливу готової продукції;

-                  обладнання для виготовлення фальсифікату.

Всього вилучено фальсифікованої продукції на суму майже 4 мільйони гривень.

Я не берусь зараз визначати пріоритетність фінансування того чи іншого напрямку соціально-економічного розвитку області, але хочу зосередити Вашу увагу на стані фінансування заходів, передбачених Комплексною оборонно-правоохоронною програмою Вінницької області на 2016-2020 роки «Безпечна Вінниччина – взаємна відповідальність влади та громад», виконання яких покладено на поліцію.

У цьому році з обласного (5 млн. 169 тис.), міських (4 млн. 692 тис.) та районних (6 млн. 346 тис.) бюджетів для реалізації заходів, передбачених вищезазначеною Програмою було виділено кошти в сумі 4 млн. 869 тис. грн.

Користуючись нагодою, висловлюю щиру вдячність за розуміння та підтримку в цьому питанні насамперед Вінницькій міській Раді, якою для підрозділів обласного центру заплановано виділення 2 млн. 940 тисяч гривень, з яких 1 млн. 730 тисяч гривень вже отримано, а також багатьом іншим керівникам органів місцевого самоврядування.

Окремої подяки заслуговують керівники Козятинського та Могилів – Подільського районів, якими перераховано 180 та 175 тисяч гривень для потреб поліції, Бершадського, Гайсинського, Липовецького, Хмільницького районів по 100 тисяч.

Однак, на місцях ще недостатня взаємодія між керівниками територіальних органів поліції та представниками органів місцевого самоврядування.

Для налагодження дієвої співпраці в профілактиці правопорушень, підвищення авторитету та довіри населення до поліції у цьому році ми організували проведення відкритих зустрічей за участю голів районних державних адміністрацій та районних сільських та селищних рад, депутатського корпусу, керівників правоохоронних органів, громадськості.

Адже саме на таких зустрічах обговорюється діяльність поліції, визначаються поточні проблеми та обираються найефективніші способи їх вирішення.

Відкриті зустрічі вже проведено в Бершаді, Жмеринці, Хмільнику, Чечельнику - до кінця року запланували провести такі зустрічі в Могилів-Подільському та Калинівці і в подальшому проводити їх будемо не менше одного разу на два місяці.

Основні проблеми, які ми обговорюємо - це вирішення на рівні органів державної влади і місцевого самоврядування наступних питань:

-                                                      установлення систем візуального спостереження у публічних місцях та на автошляхах області, що помітно впливає на зниження рівня правопорушень та можливість контролювати правопорядок в дистанційному режимі.

На сьогодні, завдяки вжитим заходам, в населених пунктах області встановлено 160 камер відеоспостереження за публічними місцями. Робота у цьому напрямку буде продовжуватися та вдосконалюватися.

- при в’їзді до населених пунктів розмістити на видному місці інформацію стосовно розташування поліцейських відділків, телефонів чергових служб поліції;

- наступним напрямком є активне залучення соціальних працівників, членів спостережної комісії при райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування до вирішення проблемних питань соціальної адаптації раніше судимих осіб після їх звільнення з місць позбавлення волі.

Всього на обліках в поліції перебуває більше трьох тисяч раніше судимих осіб;

До речі, на територію Вінницької області прибуло 348 засуджених, які звільнені за «законом Савченко», 25 з них вже повторно скоїли тяжкі та особливо тяжких злочини і повернулися за грати.

Найближчих два роки на Вінниччині вийдуть на волю понад 2800 засуджених, які будуть потребувати відповідно до Закону контролю з боку поліції.

- забезпечення належної протидії злочинності серед неповнолітніх, що є одним з найактуальніших питань сьогодення. Адже питома вага злочинів, вчинених неповнолітніми у загальній структурі злочинності із року в рік зростає.

На обліку поліції перебуває 220 неповнолітніх, та понад 900 неблагополучних сімей, у яких виховується понад 2000 дітей. Протягом поточного року надійшло 78 звернень про безвісне зникнення дітей, які після проведення заходів по їх розшуку повернуті батькам.

Описание: Описание: 016

Лише за 8 місяців неповнолітніми вчинено 178 кримінальних правопорушень. Вражає, що неповнолітніми вчинено 7 розбоїв, 6 грабежів.

- потребує спільного вирішення питання щодо захисту від протиправних посягань осіб похилого віку. Непоодинокі випадки, коли жертвами злочинів стають літні люди, довірливість і беззахисність яких приваблює різного роду злодіїв та інших кримінальних елементів.

В червні поліцейські затримали двох зловмисників підозрюваних у жорстокому вбивстві літнього чоловіка в Гайсинському районі.

Серед білого дня вони проникли в будинок з метою заволодіння цінними речами та по звірячому вбили господаря.

З будинку загиблого забрали велосипед та дві бензопили.

Необхідно до цієї роботи залучити органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, керівників територіальних громад та депутатів усіх рівнів, під час якої роз’яснювати даним громадянам як не стати об’єктом злочинних посягань, вживати заходів щодо встановлення соціального патронажу над особами похилого віку, які проживають самотньо та потребують допомоги.

- протидія пияцтву, велику небезпеку для громадян складають підпільні гуральні, власники яких виготовляють та продають за доступною ціною самогон. Постійні відвідувачі таких помешкань, як правило, ведуть асоціальний спосіб життя, вони зловживають спиртними напоями, зазвичай ніде не працюють і схильні до скоєння правопорушень.

Описание: Описание: 017

А тому, необхідно створити у кожному населеному пункті умови нетерпимості до таких осіб, а також переглянути порядок надання дозволів на продаж спиртних напоїв в торгівельних закладах та режим їх роботи.

Загалом, протягом року поліцейськими за порушення антиалкогольного законодавства притягнуто до відповідальності майже 3 тисячі правопорушників та затримано 2 тисячі 500 водіїв, які керували транспортом в стані алкогольного сп’яніння.

На сьогодні існує нагальна проблема – це продаж неповнолітнім спиртних, слабоалкогольних та тютюнових виробів.

Протягом року затримано 180 неповнолітніх за розпиття спиртних напоїв у публічних місцях, зафіксовано 250 випадків, коли дорослі розпивали спирті напої разом із підлітками, виявлено 100 фактів продажу неповнолітнім спиртних напоїв. За неналежне виховання своїх дітей притягнуто до адміністративної відповідальності понад 1 тисячу 200 батьків;

Надзвичайно актуальною є проблема наркотизації населення.

Область продовжує залишатись благодатною для вирощування масляничного маку.

І якщо перед суб’єктами господарювання ми поставили жорсткі умови щодо культивування нарковмісних рослин і лише два сільськогосподарських підприємства (Мурованокуриловецький, Жмеринський район) в поточному році займались вирощуванням таких рослин то, ще немало громадян порушують вимоги законодавства.

Існує заборона на вирощування маку і коноплі на присадибних ділянках, що призводить в окремих випадках до виготовлення з їх пожнивних залишків наркомістких препаратів.

Працівники поліції не ставлять перед собою за мету притягнути до відповідальності престарілих господинь таких ділянок, проте допускати незаконні посіви маку і коноплі не налаштовані.

Але, про що можна говорити, коли священнослужитель в одному із районів області на присадибній ділянці вирощував наркомісткі рослини – понад півтисячі рослин маку та 21 рослину коноплі.

Тому, прошу всіх присутніх, на своєму рівні проводити відповідну роз’яснювальну роботу по запобіганню незаконному посіву нарковмісних культур, попереджати людей про небезпеку, яку тягне за собою цей незаконний промисел.

Хвилює питання розповсюдження наркотиків у молодіжному середовищі, особливо в місцях їх дозвілля.

Звичайно ми проводимо різноманітні профілактичні заходи, відпрацювання таких місць, але зусиль лише з боку поліції для подолання цієї проблеми замало.

На сьогодні, змінені акценти в організації роботи з протидії наркозлочинності. Основні зусилля спрямовані на викриття збувачів наркотичних засобів та інших кваліфікованих злочинів цієї категорії. За збут наркотиків притягнуто до відповідальності 350 осіб.

З незаконного обігу вилучено майже 30 кілограм наркотичних засобів.

Невід’ємною, а для більшості громадян, напевно, основною складовою оцінки стану дотримання законності та правопорядку в області є публічна безпека та порядок.

Упродовж цього року на території області відбулося понад 5 з половиною тисяч масових заходів, участь в яких прийняли майже 1 мільйон 700 тисяч громадян.

Охорону публічної безпеки і порядку забезпечували 12 тисяч 600 поліцейських, 580 військовослужбовців Національної гвардії та 650 членів громадських формувань.

В територіальних підрозділах в новій постійній структурі поліції області з урахуванням чисельності населення (1 група на 20-25 тис.) буде створено 62 груп реагування патрульної поліції, що заступатимуть на службу в цілодобовому режимі.

Основним завданням таких груп є негайний виїзд на виклик, патрулювання визначеної зони відповідальності з метою попередження вчинення кримінальних та адміністративних правопорушень, проведення профілактичної та роз’яснювальної роботи з громадянами, здійснення перевірочних заходів стосовно підоблікових осіб.

Впевнений, що такий абсолютно новий підхід до роботи територіальних підрозділів лише сприятиме підвищенню рівня безпеки громадян.

Однак, для створення груп реагування патрульної поліції першочерговою проблемою постало їх забезпечення автотранспортом.

На сьогоднішній день 630 службових автомобілів перебувають в експлуатації більше 7 років, з яких 107 за своїм технічним станом підлягають списанню.

Коштів, які виділяються на потреби поліції, при умові їх жорсткої економії не вистачає навіть на придбання паливно-мастильних матеріалів та запасних частин.

Упродовж 2015 та в поточному році Головним управлінням не отримано від Міністерства та центрального органу управління поліцією жодного службового автомобіля.

Тому, звертаюся за допомогою та підтримкою до органів влади усіх рівнів, депутатського корпусу щодо фінансування заходів Програми, а вразі необхідності внесення до неї змін щодо цільового фінансування закупівлі автотранспорту для забезпечення груп реагування патрульної поліції.

Для того, щоб групи реагування патрульної поліції були спроможні виконувати завдання в сільській місцевості, на дорогах без твердого покриття та за різних погодних умов, необхідні позашляховики з високим коефіцієнтом прохідності, типу Рено Дастер.

Змушений констатувати, що в минулому та поточному році в області спостерігається тенденція до збільшення кількості автопригод, у т.ч. зі смертельними наслідками.

Всього протягом поточного року вчинено 1827 (+30%) дорожньо-транспортних пригод, з яких 660 з потерпілими, під час яких 108 осіб загинуло та 794 травмовано.

З метою виправлення становища основні зусилля нами спрямовано на попередження таких пригод, удосконалення просвітницької роботи серед водіїв, учнів у навчальних закладах, залучення до цієї роботи засобів масової інформації.

Описание: Описание: 019

Покращилася профілактика порушень правил дорожнього руху серед водіїв з часу роботи в м. Вінниці патрульної поліції.

Проведено 68 відпрацювання районів області, де допущено зростання аварійності.

Описание: Описание: 018

Поліцією виявлено та припинено 10 тис. порушень Правил дорожнього руху, з яких 2 тисячі 500 водіїв, які керували транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння.

Всього, за різні порушення адміністративного законодавства до відповідальності в поточному році притягнуто майже 26 тисяч правопорушників.

Сьогодні мій виступ відбувається в умовах досить непростих процесів реформування.

Відповідальність, яка покладена на нас у зв’язку з розбудовою Національної поліції, є надзвичайно великою. Люди повинні відчути нові підходи та стандарти надання поліцейських послуг.

Саме здійснення поліцією, в тісній співпраці та взаємодії з населенням, територіальними громадами та громадськими об’єднаннями на засадах партнерства, ефективної діяльності, дасть змогу досягти позитивних результатів і заслужити високий рівень довіри населення до поліції.

Завершуючи свій виступ, хочу запевнити, що ми будемо використовувати всі можливості для професійного виконання покладених на нас державою обов’язків по забезпеченню охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки й порядку на території області.

Шановні депутати !

Кожному зрозуміло, що значно легше попередити правопорушення, ліквідувати умови, які сприяють його вчиненню, ніж потім боротися з наслідками.

Ми постійно здійснюємо моніторинг криміногенної ситуації в області, на підставі аналізу якого керівникам відповідних установ та відомств надаються конкретні пропозиції у вигляді подань та приписів щодо профілактики правопорушень, усунення наявних недоліків в діяльності.

На завершення виступу я хочу звернутись до депутатів та керівників обласних відомств, громадськості з проханням не бути байдужими до зазначених проблем, а спільно вживати адекватних заходів до їх вирішення.

Також, зважаючи на нагальні потреби, прошу провести фінансування Комплексної оборонно-правоохоронної програми Вінницької області на 2016-2020 роки «Безпечна Вінниччина – взаємна відповідальність влади та громад» на цей рік.

Це, в свою чергу, сприятиме більш ефективному виконанню поставлених перед поліцейськими завдань, на успішну реалізацію яких очікує громада Вінниччини.

Сподіваюся на розуміння ситуації та підтримку.

Дякую за увагу.

 

При використанні матеріалу гіперпосилання на npu.gov.ua обов`язкове
версія для друку